Augustów – ciekawe miejsca do zobaczenia

Dla wielu osób Podlasie cały czas jest miejscem całkowicie nieodkrytym. W związku z tym można to spokojnie nadrobić. W pierwszej kolejności warto wybrać się do Augustowa, ponieważ właśnie w tym uzdrowisku mamy okazję na sprawdzenie, w jaki sposób przedstawia się nie tylko tutejsza kultura, ale i również architektura. Zatem doskonałym pomysłem będzie tutejsza baza noclegowa, która pozwoli na to, by zarezerwować noclegi w dogodnych dla siebie warunkach [Augustów – szczegóły na Meteorze]. 

Lista takich zabytków, jak i różnych obiektów mających walory historyczne jest bardzo długa. W takim razie idealnym rozwiązaniem będzie wybranie na początek tylko kilku z nich, żeby mieć pewność, iż zobaczymy jedne z najciekawszych. Na takiej liście zabytków na pewno, na pierwszym miejscu powinno znaleźć się Sanktuarium Matki Bożej Studzieńczańskiej. Oczywiście cały zespół pochodzi z XIX wieku, nawet z pierwszej połowy tego okresu.

Wśród tych miejsc wymienia się przede wszystkim kaplicę Najświętszej Maryi Panny, która została zbudowana w stylu neorenesansowym. Trzydzieści lat wcześniej, względem tej kaplicy, został wybudowany drewniany kościółek Matki Bożej Szkaplerznej. Jeśli będziemy już w tym miejscu, to pod żadnym pozorem nie zapominajmy także o tym, by odwiedzić tutejszy cmentarz. Warto wybrać się także nad Jezioro Białe, ponieważ to właśnie tam znajduje się Yacht Klub Polski. Według nazwy nie znajdujemy tutaj niczego nadzwyczajnego, dopóki dobrze nie zatopimy się w historię tego budynku. Rzeczywiście kiedyś tutaj znajdowała się willa, w której czasami gościł sam prezydent Ignacy Mościcki.

Spacerując ulicami Augustowa [zabytki – szczegóły na Wikipedii], koniecznie trzeba wybrać się do dzielnicy Zarzecze, ponieważ to tutaj znajduje się wiele obiektów wybudowanych w dwudziestoleciu międzywojennym. Drewniane domy, a także zabudowy obecnie wykorzystywane są w celach turystycznych jako pensjonaty oraz prywatne kwatery noclegowe. Jeśli poszukujemy ciekawych miejsc do zobaczenia w Augustowie, koniecznie powinniśmy zajrzeć do najstarszego obiektu w tym mieście. A jest nim młyn pochodzący z XVI wieku. Niestety nie doczekał się tego, by móc oglądać go w całej okazałości, ponieważ jego część została spalona, ale i tak jest ciekawą atrakcją godną zobaczenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>