Ciekawe miejsca i atrakcje Bytowa

Jeżeli podczas wakacyjnych wojaży ktoś wybiera się na Kaszuby, z pewnością powinien zdecydować się na to, aby zajrzeć do Bytowa. Ta miejscowość stanowi ważny element historii tego regionu, oferuje możliwość miłego spędzenia czasu oraz zobaczenia mnóstwa ciekawych atrakcji. Miasto oferuje możliwość wypoczynku w ciszy i spokoju jak również podziwiania wielu zabytków tego regionu. Każdy kto tutaj przyjeżdża, bez większych problemów na pewno znajdzie idealnie dopasowane do swoich oczekiwań noclegi. Bytów posiada bazę noclegową gdzie jest możliwość skorzystania z oferty wielu hoteli czy moteli, jak również kwater prywatnych rozlokowanych w wielu interesujących lokalizacjach miejscowości.

Jeżeli chodzi o atrakcje, które można tutaj znaleźć, na pewno na początku listy powinny się pojawić zabytki. Najczęściej i najchętniej odwiedzany z pewnością jest Zamek Krzyżacki. Zachowany w bardzo dobrym stanie, oferuje możliwość zapoznania się z warunkami, w jakich mieszkali tutaj bracia zakonni, jak również obejrzenie wielu pamiątek, które po nich z tego okresu zostały. Podczas wizyty w zamku trzeba pamiętać, iż jest on dzisiaj siedzibą Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego. Wystawy, które w większości poświęcone są lokalnej sztuce jak również prezentują dawniej stosowane przedmioty użytkowe i rolnicze, można oglądać cały rok. Ponadto zamek jest miejscem, w którym odbywa się bardzo wiele imprez, takich jak koncerty czy wernisaże. Warto więc sprawdzić ich grafik, być może podczas pobytu można będzie się wybrać na te najbardziej interesujące.

Nad miastem góruje biała wieża zabytkowego kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela. Warto zobaczyć tą przepiękną, zabytkową budowlę. Niedaleko znajdują się także ruiny zburzonego w czasie wojny kościoła św. Katarzyny wraz z odbudowaną wieżą. W tej zaś obecnie znajduje się Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Bardzo interesujące eksponaty, jak na przykład warsztat zegarmistrzowski czy misternie wykonana makieta miasta to te elementy, na które na pewno warto zwrócić nieco więcej uwagi.

Bytów oferuje także bardzo dobre warunki dla osób aktywnie spędzających wolny czas. Miejsce to nazywane jest "miastem joggingu". Jest w nim bowiem bardzo wiele tras dla osób, które lubią ten właśnie sport. Spacer Traktem Młyńskim to z pewnością także bardzo miło spędzone chwile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>