Mazurskie Sorkwity pokochasz i Ty

Cisza, spokój, śpiew ptaków, szelest liści i szum wody. Kajaki, zabytki, muzyka i rozrywka. Jak to wszystko ze sobą połączyć? Sorkwity doskonale wiedzą jak do zrobić! To licząca niewiele ponad siedmiuset mieszkańców wioska położona w województwie warmińsko-mazurskim. Sorkwity przyciągają turystów przede wszystkim położeniem nad malowniczymi jeziorami i ze względu na atrakcyjną lokalizację. Miejscowość położona jest nad jednym z najdłuższych w Polsce i jednym z najpiękniejszych w Europie spływie kajakowym. Przebiega on między innymi przez miejscowe zbiorniki wodne: Jezioro Gielądzkie i Jezioro Lampowskie, które połączone są największą rzeką przepływającą przez jeziora Mazur – Krutynią. To właśnie ona stanowi podstawę liczącego ponad sto kilometrów szlaku kajakowego, którego całkowite pokonanie może zająć ponad tydzień. Kajaki to naprawdę ciekawy i niebywale zdrowy sposób spędzania czasu. Nie wymaga specjalnych umiejętności, ani potężnej siły. To sport praktycznie dedykowany dla każdego, bo przecież na szlaku nie liczy się prędkość i szybkość pokonania trasy, lecz to, żeby spędzić jak najwięcej czasu w otoczeniu pięknej przyrody. Kajaki i inne niezbędne sprzęty do uprawiania sportów wodnych można wypożyczyć w Stanicy Wodnej PTTK. To także idealne miejsce na nocleg, dla wszystkich tych, którzy marzą o obcowaniu z naturą i odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Codziennie rano gości wita wschód słońca nad połyskującą taflą wody jeziora Lampowskiego, śpiew ptaków i niezwykła energia przyrody. Na miejscu można wypożyczyć rowery i wyruszyć w jedną, a może kilka przygotowanych ścieżek rowerowych, prowadzących po najpiękniejszych miejscach regionu. Stanica to także miejsce dla wszystkich miłośników wędkowania. Znajdują się tutaj dwa pomosty, można wypożyczyć łódkę i zakupić zezwolenia wędkarskie. Po udanych łowach w Stanicy możecie przygotować złowione ryby. Na terenie ośrodka znajduje się kilka kameralnych, ale zadbanych domków letniskowych. Warty uwagi jest także Pensjonat Przystanek Mazury, oferujący najpiękniejsze pokoje w całej miejscowości, a także zadbany ogród wokół domu. Sorkwity to naprawdę piękne miejsce na odpoczynek.

Gdy nabierzemy wystarczająco dużo sił możemy skorzystać z atrakcji i rozrywki, jakie czekają na nas w pobliskim Mrągowie, takie jak miasteczko westernowe, tematyczne ogrody, loty balonem, a także słynne festiwale odbywające się w miejscowym amfiteatrze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>