Nowy Sącz – historyczne wspomnienia

Województwo małopolskie obfituje w przepiękne miasta i miejscowości, która są idealnym miejscem na spędzenie swoich wakacji. Jednym z nich jest Nowy Sącz, czyli znany kurort wypoczynkowy, który przyciąga turystów zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. To jedno z miast powiatowych województwa małopolskiego. Zostało ono założone już w XIII wieku. Od tamtego czasu ciągle ulega ono ogromnemu rozwojowi. Miejsce to posiada wiele walorów turystycznych, które sprawiają, że każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Bardzo ciekawym pomysłem są utworzone elektroniczne bazy noclegowe (np. Nowy Sącz/Meteor), w którym został zawarty między innymi spis hoteli, obiektów i noclegów. Pozwala w szybki i przystępny sposób porównać oferty noclegowe wielu hoteli, domków i pensjonatów oraz wybrać idealne dla siebie miejsce.

Nowy Sącz to miasto, w którym możemy odwiedzić wiele zabytków. Jednym z nich jest Zamek Królewski (Zamek Królewski/Wikipedia). Został on wybudowany przez króla Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Obiekt ten był częstym miejscem pobytu wielu władców Polski, zaczynając od Jadwigi Andegaweńskiej, a kończąc na Władysławie Jagiele. Budowla ta przeszła wiele remontów, niestety nie udało się zachować jej charakteru. Dziś można zwiedzać jedynie ruiny zamku. Z miejscem tym związanych jest wiele ciekawych legend. Raz w miesiącu odbywają się darmowe wycieczki z przewodnikami, którzy dokładnie przedstawiają historię tej budowli.

Bardzo ciekawym miejscem godnym odwiedzenia jest także Dom Gotycki, zwany także Kanonicznym. Został on wzniesiony na przełomie XV i XVI wieku. Obecnie w miejscu tym, zlokalizowana jest siedziba Okręgowego Muzeum. Znajdziemy tam wiele ciekawych ekspozycji, które dotyczą historii Nowego Sącza. Możemy obejrzeć tutaj między innymi ważne, historyczne dokumenty, broń, która wykorzystywana była w czasie II wojny światowej oraz regionalne stroje. Dużym zainteresowaniem cieszy się także ekspozycja sztuki cerkiewnej. Dyrekcja Muzeum organizuje także wykłady dotyczące historii, tradycji i kultury miasta. Nowy Sącz to niesamowite miejsce, w którym znajdziemy wiele atrakcji turystycznych, które mogą urozmaicić nasze wakacje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>