Piękna miejscowość – Świnoujście

Świnoujście jest piękną miejscowością liczącą sobie ponad 40 tyś mieszkańców, jednocześnie będącą miejscowością uzdrowiskową. Jeżeli nie wiedzieliśmy, gdzie pojechać na wakacje, to Świnoujście może być dla nas wyborem nr 1. Miasto oferuje nam masę atrakcji, jednocześnie nie niszcząc naszych finansów, jak ma to miejsce w innych nadmorskich miejscowościach.

Świnoujście leży na trzech wyspach Uznam, Wolin i Karsibór, co sprawia, że jest to jedyne miasto w Polsce, które jest tak specyficznie ulokowane i dzięki temu też przyciąga za sobą rzecze turystów każdego roku. Jest tutaj bardzo wiele atrakcji turystycznych, takich jak szlaki turystyczne, na których możemy  poruszać się pieszo, rowerem, bądź przepłynąć się kajakiem. Kolejną atrakcją wymagającą od nas ruchu jest oczywiście morze i pływanie oraz wszelkiego rodzaju sporty wodne dzięki, którym nie będziemy się mogli nudzić.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani historią, to możemy zwiedzić Muzeum Obrony Wybrzeża ulokowane w starym forcie. Dzięki niemu poznamy lepiej historię tego miejsca i będziemy z tą właśnie historią obcować. Kolejną atrakcją z perspektywy historyka jest tutaj basen U-botów, którego po wojnie Niemcy nie zdążyli zniszczyć. 

Świnoujście również otworzyło się w kierunku osób starszych, ponieważ szeroko dostępne tu uzdrowiska i lecznice naturalne pozwalają spędzić czas osobom w podeszłym wieku, które również chciałyby spędzić wakacje nad Bałtykiem. Występuje tutaj ujście wody mineralnej "Jantar" dzięki, któremu możemy cieszyć się niezwykłej jakości wodą mineralną chlorkowo-jodkową.

Jeżeli mamy zamiar wybrać się do Świnoujścia musimy sprawdzić bazę noclegową, dzięki której będziemy wiedzieli na jak długo możemy pojechać i jak nasze finanse odzwierciedlają nasze możliwości turystyczne. Pobyt noclegowy w Świnoujściu jest stosunkowo tani,  jak na tak dużą miejscowość (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,swinoujscie,0.html). Z pewnością każdy znajdzie dostosowany do swoich możliwości nocleg i będzie mógł cieszyć się wakacjami w tym uroczym miejscu. 

Wybierając się nad morze pamiętajmy, aby nie brać ze sobą niepotrzebnych rzeczy. Dzięki temu nasza torba podróżna będzie lżejsza i nie będziemy musieli się martwić, że coś umknęło naszej uwadze i czegoś zapomnieliśmy. Będąc nad wodą najważniejsze jest bezpieczeństwo i nigdy nie należy o tym zapominać.

One thought on “Piękna miejscowość – Świnoujście

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>