Po zdrowie do Gąsek

Gąski – nadmorska miejscowość, mała ale bardzo urokliwa. Na terenie miasteczka znajdziemy kilka ciekawych atrakcji, jednak najczęściej wioska stanowi świetną bazę wypadową do Mielna, które dzieli mniej niż 10 kilometrów czy Kołobrzegu lub Koszalina – taka lokalizacja stanowi o ogromnej popularności. W razie złej pogody zawsze mamy alternatywę aby spędzić miło czas w większym mieście, gdyż w malutkich kurortach podczas złej pogody zazwyczaj spędza się czas w domkach, gdyż nie ma po prostu co robić.

Gąski to jednak nie tylko Morze Bałtyckie – choć to niewątpliwie jest największą atrakcją – ale również miasteczko to ma dostęp do jeziora Jamno. Akwenowi świetny dodatek, szczególnie jeśli chodzi o dłuższą kąpiel, gdyż jak wiadomo Morze Bałtyckie nie zachwyca nas swoją temperaturą i należy raczej do mórz zimnych (w okresie letnim jego temperatura dochodzi do 16 stopni Celsjusza). Oczywiście to nie powoduje, że na plażach są pustki, wręcz przeciwnie, nadbałtyckie wydmy są wręcz oblegane w sezonie wakacyjnym co znakomicie widać. W tym miasteczku znajduje się piękna i co ważne bardzo szeroka jak na warunki w Polsce riwiera. Powoduje to, że jest dużo miejsca i nie ma tłumu na plaży – dla każdego zawsze znajdzie się miejsce. Możemy w spokoju wsłuchać się w szum morza.

W miasteczku, jeśli chodzi o ruch na ulicach to jest on niewielki, turyści tutaj raczej wybierają tylko bazę noclegową, a korzystają z uroków Mielna – jednego z najpopularniejszych kurortów nad polskim wybrzeżem. Jedną z większych okolicznych atrakcji jest ogromny ogród, który znajduje się pomiędzy Mielnem a Gąskami, w ogrodzie znajduje się naturalny labirynt, którego powierzchnia sięga jednego hektara. Jest to wspaniała atrakcja dla rodzin z dziećmi, ponieważ najmłodszym przysporzy to wiele frajdy. Jeśli o dzieci chodzi to również warto jest zajrzeć do parku linowego Tukan znajdującego się w okolicznym Mielnie.

Jednak dlaczego Gąski są tak popularne pomimo bliskości Mielna? Otóż działa tam baza noclegowa [➽meteor-turystyka.pl], która jest świetnie rozwinięta, znajdziemy tu wygodne pokoje i domki w niskich cenach a poza tym obłożenie jest mniejsze niż w Mielnie i znacznie łatwiej jest dostać tani pokój na wysokim, zadowalającym nas poziomie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>