Dla seniora Ustka

Gdzie można wybrać się na urlop, jeśli na turyści mają nieco więcej niż 20 wiosen? Jest wiele możliwości. Można zwiedzać ciekawe miasta w Polsce, których jest mnóstwo i które posiadają interesującą ofertę spędzania wolnego czasu. Poznań, Szczecin czy nawet maleńkie Busko-Zdrój z pewnością przypadną do gustu każdemu. Co jeśli szukamy miejsca nad Morzem Bałtyckim? Osobiście polecamy Ustkę, ponieważ jest otwarta na turystów w każdym wieku. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie się tam po sezonie, kiedy skończą się już gwarne obozy i kolonie. Wówczas ukaże nam się miejscowość w nieco innej odsłonie, bez rozkrzyczanych młodych ludzi, bez tłoku, za to z przyjazną atmosferą i dużo bardziej atrakcyjnymi cenami, które zbytnio nie nadszarpną  budżetu emeryta.

Jeśli macie kłopot z układem oddechowym można się tutaj wybrać także w miesiącach zimowych. Wówczas stężenie jodu w powietrzu jest największe, dzięki czemu wasza odporność wzrośnie i unikniecie wielu przeziębień. W tym czasie także można pozwolić sobie na wypoczynek w hotelu o wyższym standardzie, gdyż zimą ich ceny maleją. Przy deszczowej pogodzie lub w czasie sztormu można skorzystać z wielu ofert SPA, udać się na masaż czy odpocząć w jacuzzi. Wydawać by się mogło, że takie oferty są horrendalnie drogie, jednak wiele obiektów prezentuje specjalne jesienno-zimowe promocje. Większość można znaleźć w internecie. Baza noclegowa jest naprawdę szeroka i tylko od was i odłożonych środków zależy, gdzie będziecie spać.

Urlop w Ustce nie istnieje bez zjedzenia pysznej rybki, podanej prosto z kutra. W okolicach portu można znaleźć wielu rybaków, którzy sprzedają dopiero co złowione zdobycze. Można więc przyrządzić rybny obiad samodzielnie, jeśli tylko macie w hotelu możliwość skorzystania z aneksu kuchennego lub wybrać się do jednej z wielu smażalni, która z pewnością was nie zawiedzie.

Polecamy wam także spędzenie chwili czasu w Muzeum Twierdza Ustka. Jest to kompleks prezentujący bunkry wybudowane w trakcie II wojny światowej. Muzeum to świetnie przygotowane miejsce, z wieloma informacjami, których próżno szukać w encyklopediach. Ustka zatem jest idealnym miejscem do spędzenia urlopu przez osoby starsze. Ze względu na przyjazną infrastrukturę (większość istotnych punktów znajduje się w bliskiej odległości) oraz wiele atrakcji nie będzie możliwości, aby się nudzić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>