Wyjątkowy kościół i Pałac Goldsteinów – Katowice

Katowice (https://pl.wikipedia.org/wiki/Katowice) to fascynujące i nowoczesne miasto, które zauroczy nas ciekawym klimatem, nietypową architekturą oraz licznymi atrakcjami turystycznymi. Pobyt tutaj z pewnością dostarczy nam moc niezapomnianych wrażeń. Miasto jest położone w województwie śląskim, nieopodal Mysłowic, Chorzowa, Sosnowca i Rudy Śląskiej. Katowice zaskoczą nas nowoczesnością. Doskonała komunikacja zawiezie nas wszędzie, a bogata baza noclegowa zapewni wygodne miejsce.

Co warto zobaczyć w Katowicach?

Z pewnością warto zajrzeć do najstarszej świątyni w mieście. Kościół św. Michała Archanioła mieści się w Parku Kościuszki, na Wzgórzu Beaty. Co ciekawe, kościół wybudowano w Syryni w 1510 roku. 400 lat później został on przeniesiony do Katowic. Miejsce z pewnością nas zauroczy. Wieńcowa konstrukcja jednonawowej budowli stwarza ciekawy efekt. Kościół wygląda dość skromnie. Dach świątyni wieńczy smukła wieżyczka. Wieść głosi, że kościół miał być jednym z eksponatów skansenu. Dlatego też budowlę przeniesiono do Katowic. Skansen nigdy nie powstał, a uroczy kościółek stoi tutaj do dzisiaj.

Pałac Goldsteinów jest czasami nazywany Pałacem Przemysłowców. Potężny budynek reprezentuje styl neorenesansowy. Rezydencja mieści się na rogu placu Wolności i ulicy Jana Matejki. Powstała w latach 70. XIX wieku i składa się z dwóch kondygnacji. Niewątpliwie ciekawym elementem są rzeźby umieszczone w bocznej ścianie. Przedstawiają alegorię przemysłu, nauki i sztuk pięknych. Neoklasycystyczny pałac w Załężu różni się znacznie od poprzedniej budowli. Został on wzniesiony w XIX wieku na terenie folwarku. Pałac jest otoczony parkiem. Posiada dwie kondygnacje, piwnicę oraz poddasze. Od 2009 roku funkcjonuje tutaj prywatny szpital.

Jakie noclegi Katowice mogą nam zaproponować?

Znajdziemy tutaj liczne hotele, hostele oraz apartamenty (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,katowice,0.html). Szeroka baza noclegowa z pewnością przypadnie nam do gustu. W mieście funkcjonują liczne pokoje gościnne. Bez wątpienia każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>